Згідно із ст. 35 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням”, допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу). Виплачується ця допомога виходячи із середньої заробітної плати, згідно із ст. 37 і 53 цього Закону. Розраховується така середня заробітна плата згідно із Порядком, затвердженим постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266.
Виходячи з того, що лікарняні мають компенсувати втрату в сумі оплати праці за період тимчасової втрати працездатності, розраховується середня заробітна плата для їх виплати, виходячи із нарахованої за розрахунковий період заробітної плати (доходу) і фактично відпрацьованого робочого часу. Порядок № 1266 встановлює багато нюансів щодо того, як розраховується середня заробітна плата і нараховуються лікарняні в різних випадках, але зазвичай (при оплаті лікарняних за основним місцем роботи) це відбувається так.
Сума лікарняних розраховується шляхом множення суми денної (годинної) виплати, розмір якої встановлюється у відсотках середньоденної (середньогодинної) заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) залежно від страхового стажу (див. ст. 37 Закону), на кількість днів (годин), які підлягають оплаті за графіком роботи підприємства, установи, організації (структурного підрозділу підприємства, установи, організації або за індивідуальним графіком роботи працівника).
Отже, на вашому підприємстві усім працівникам має бути встановлено графік роботи. І саме ці робочі дні (години) має бути оплачено (компенсовано) за лікарняним.
Источник: http://dtkt.ua