Списуємо викрадені товарно-матеріальні цінності: що з податковими зобов'язаннями з ПДВ?
ДФС у Чернігівській області розглянула питання щодо нарахування податкових зобов’язань з ПДВ при списанні матеріальних активів та запасів через крадіжку
ДФС у Чернігівській області у листі від 25.02.2016 р. №661/10/25-01-15-01-09 роз'яснила: якщо платником податку суми ПДВ, сплаченi при придбаннi товарно-матерiальних цiнностей, були вiднесенi до податкового кредиту, то, оскiльки у зв’язку з їх викраденням вони не можуть бути використанi у господарськiй дiяльностi, госпсуб’єкт повинен нарахувати податковi зобов’язання незалежно вiд того, чи встановлено винних осiб та чи стягуються з таких осiб втрати.
При цьому нарахування ПЗ по факту викрадення товарно-матерiальних цiнностей здiйснюється виходячи з вартостi їх придбання та в тому звiтному податковому перiодi, в якому встановлений такий факт викрадення.
Окрім того, платник повинен скласти не пiзнiше останнього дня звiтного (податкового) перiоду, в якому встановлено факт викрадення ТМЦ, i зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами.
Источник: «Дебет-Кредит»