ГАРАНТ ЭКОНОМИИ ВАШЕГО
ВРЕМЕНИ И ДЕНЕГ

Новости

Працiвник по дорозi додому пiсля роботи потрапив у ДТП: які дії підприємства?

Працiвник по дорозi додому пiсля роботи потрапив у ДТП: які дії підприємства?
dtpФонд НВВ роз'яснив, що дії підприємства залежатимуть від того, чи нещасний випадок пов’язаний з виробництвом, чи є нещасним випадком невиробничого характеру
ФСС НВВ у листі від 20.11.2015 р. №441-05-3 розглянув ситуацію: працiвник пiдприємства по дорозi додому пiсля роботи потрапив у ДТП. Які дії підприємства?


Насамперед, зі слів Фонду, важливо правильно квалiфiкувати цей нещасний випадок - як такий, що пов’язаний з виробництвом, або як нещасний випадок невиробничого характеру. При цьому слід враховувати наступне:
1) Якщо потерпiлий потрапив у ДТП, прямуючи додому на транспортному засобi, що належить пiдприємству, або транспортному засобi, наданому роботодавцем вiдповiдно до укладеного договору - нещасний випадок визнається таким, що пов’язаний з виробництвом.
Тоді слід скласти акт за формою Н-1, який у подальшому буде пiдставою для призначення страхових виплат вiд Фонду. При цьому порядок дiй керiвництва такий:
- протягом однiєї години (з використанням засобiв зв’язку) або протягом доби (на паперовому носiї) від часу отримання повiдомлення про нещасний випадок слід передати Фонду та профспiлковiй органiзацiї пiдприємства, членом якої є потерпiлий, повiдомлення про нещасний випадок;
- протягом доби утворити комiсiю у складi не менш як три особи та органiзувати проведення розслiдування, створивши належнi умови для роботи комiсiї.
Порядок дiй комiсiї врегульовано п. 14 Порядку № 1232, з урахуванням п. 31 Порядку № 1232, якщо нещасний випадок стався в результатi ДТП.
Про груповий нещасний випадок, нещасний випадок iз смертельним наслiдком, нещасний випадок, що спричинив тяжкi наслiдки, роботодавець зобов’язаний протягом однiєї години повiдомити з використанням засобiв зв’язку та протягом трьох годин подати на паперовому носiї повiдомлення:
територiальному органу Держгiрпромнагляду за мiсцезнаходженням пiдприємства;
органу прокуратури;
Фонду за мiсцезнаходженням пiдприємства,
органу управлiння пiдприємства,
первиннiй профспiлковiй органiзацiї,
органу галузевої профспiлки вищого рiвня,
органу з питань захисту населення i територiй вiд надзвичайних ситуацiй (за потреби).
Нещасний випадок, що спричинив тяжкi наслiдки, у тому числi з можливою iнвалiднiстю потерпiлого, розслiдується за рiшенням Держгiрпромнагляду або його територiальних органiв залежно вiд характеру i ступеня тяжкостi травми. Функцiї Держгiрпромнагляду на цей момент виконує Держпраці.
2) Якщо потерпiлий потрапив у ДТП на транспортному засобi, який не належить пiдприємству та не надано роботодавцем вiдповiдно до укладеного договору, то нещасний випадок не має виробничого характеру.
У такому разі слiд керуватися Порядком розслiдування та облiку нещасних випадкiв невиробничого характеру. Вiдповiдно до нього, нещаснi випадки (за винятком групових), якi сталися з працюючими особами, розслiдуються комiсiєю, утвореною органiзацiєю, де працює потерпiлий. Розслiдування нещасного випадку проводиться протягом 10 календарних днiв пiсля утворення комiсiї. За результатами розслiдування нещасного випадку складається акт за формою НТ (невиробничий травматизм) згiдно з додатком 3, який затверджується керiвником органу (органiзацiї), що проводив розслiдування.

Источеик:«Дебет-Кредит»


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Войти
Регистрация

Календарь

Январь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3